Teacher Christmas Resources :)

Święta tuż, tuż, więc dziś chcę podzielić się z Wami kolejną ciekawą pozycją, która trafiła niedawno w moje ręce, czyli Teacher Christmas Resources wydawnictwa PWN. Książka przeznaczona jest nie tylko dla nauczycieli języka angielskiego, ale również studentów filologii angielskiej i tych którzy interesują się tradycją Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych :)

untitled

W książce znajdziemy odpowiedzi, m.in. na pytania: Czy dziś rozumiemy staroangielskie kolędy? Jak rodzina królewska wylansowała modę na świąteczną choinkę? Kiedy po raz pierwszy wykorzystano wizerunek Świętego Mikołaja w reklamie? I wiele, wiele innych :)

Książka podzielona jest na 6 rozdziałów:

  1. A short history of English and Polish Christmas
  2. Christmas carols
  3. Christmas plants and ornaments
  4. Christmas gifts
  5. Christmas geography
  6. Polish English Christmactionary

Co mnie najbardziej urzekło to piękne wydanie książki, kredowy papier, barwne bożonarodzeniowe ilustracje oraz to, że autor książki, Leszek Berezowski, językoznawca i tłumacz, wspomina nie tylko o brytyjskich i amerykańskich tradycjach, ale również o polskich! W książce znajdziemy informacje o historii świąt Bożego Narodzenia, pierwszych bożonarodzeniowych kartkach z życzeniami, zmieniającej się liczbie reniferów ciągnących sanie ze Świętym Mikołajem. Dowiemy się także wielu rzeczy na temat najpopularniejszych kolęd. Na końcu książki znajdziemy także słowniczek ze wszystkimi słowami związanymi ze świętami oraz z wymową trudniejszych słów.

62f5db9f60dbe27c812f9a976295a43c--free-powerpoint-presentations-family-traditions

Jeśli ktoś jeszcze nie ma pomysłu na prezent pod Choinkę lub sam ma ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na temat brytyjskich i amerykańskich tradycji to szczerze polecam! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>