Efektywne zajęcia na poziomie B1 – czyli co powinno znaleźć się w biblioteczce każdego anglisty?

Z pewnością każdy z nauczycieli nie raz miał chwilę zastanowienia jak przygotować ciekawą i efektywną lekcje czy zajęcia indywidualne. Im młodsze dzieci, tym więcej czasu trzeba poświęcić na przygotowanie do zajęć. Choć też dużo trzeba dać z siebie, aby zmotywować do nauki młodzież lub przygotować do któregoś z egzaminów na poziomie B1, jak np. egzamin gimnazjalny na poziomie rozszerzonym czy matura.
Czy czasem nie uważacie, że poświęcacie zbyt dużo czasu na kserowanie dodatkowych materiałów dla swoich uczniów? Czy zdarza się Wam, że czasem brakuje Wam sił lub po prostu pomysłu na zajęcia? Jeśli na te pytania odpowiadacie tak, to zachęcam do dalszego czytania.

Każdy dobry nauczyciel powinien posiadać w swojej biblioteczce kilkanaście dobrych książek, podręczników, repetytoriów. Jak wiemy, nie zawsze szkolne podręczniki są wystarczające, w szczególności jeśli chodzi o zdolniejszych uczniów. Aby, np. indywidualne zajęcia miały sens i były efektywne, warto rozszerzać materiał gramatyczno-leksykalny. Wówczas uczeń, który nie ma żadnych problemów z językiem w szkole i bieżącym materiałem nie nudzi się. Obecnie mam sporo zdolnych uczniów i uczennic, którzy chcą się uczyć trudniejszych rzeczy, np. choćby ze względu na chęć udziału w różnych językowych konkursach lub w przyszłości chcą zdać perfekcyjnie egzaminy językowe.

Ostatnio, dzięki wydawnictwu Edgard, odkryłam świetne repetytorium do nauki języka angielskiego na poziomie B1. Repetytorium bardzo ładnie wygląda wizualnie, nie jest to mała książeczka jak oferuje wiele innych wydawnictw, a obszerne repetytorium w formacie A4.

p-angielski-repetytorium-mowienie-sluchanie-czytanie-pisanie
Repetytorium zawiera informacje oraz wskazówki na temat typowych egzaminów na poziomie B1, czyli takich jak egzamin gimnazjalny (choć teoretycznie poziom tego egzaminu to A2+, ale szczerze z powodzeniem można korzystać z tej książki w pracy z uczniami zdolniejszymi), czy matura oraz inne językowe egzaminy.

Repetytorium podzielone jest na kilka części: egzamin pisemny (rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego i pisanie) i egzamin ustny, testy egzaminacyjne, czyli znajdziemy typowe egzaminacyjne arkusze oraz oczywiście klucz odpowiedzi. Jednak nie jest zwykły klucz, gdyż każda odpowiedź została dokładnie i wyczerpująco wyjaśniona. Dołączona jest także oczywiście płyta CD.

Repetytorium polecam wszystkim nauczycielom uczącym języka na poziomie B1, oraz także uczniom do samodzielnej nauki i powtórki przed najważniejszymi egzaminami w życiu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydawnictwa Edgard: 
https://www.jezykiobce.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>