Idealne powieści na zimowe wieczory do nauki angielskiego :)

Dzięki wydawnictwu Poltex dostałam okazję zapoznania się z dwoma świetnymi powieściami w wersji do nauki języka angielskiego. Wieczory już są długie, zimne, więc książki te są świetnym sposobem spędzenia wolnego czasu :)

Polecam je wszystkim: uczniom, studentom filologii angielskiej, nauczycielom, lektorom, rodzicom. Duma i Uprzedzenie oraz Czarnoksiężnik z Krainy Oz to powieści w wersji do nauki angielskiego, a więc czytając je przyswajamy nowe słówka i uczymy się ich zastosowania w zdaniach, a wciągająca fabuła sprawia, że nie można oderwać się od lektury. Dodatkowo na stronie poltext.pl można pobrać bezpłatne nagranie do powieści jednocześnie utrwalając wymowę.

untitled-tile

Duma i Uprzedzenie autorstwa Jane Austen to powieść opisująca angielską prowincję na przełomie XVIII i XIX wieku. Niezbyt zamożni państwo Bennetowie mają nie lada kłopot – nadeszła pora, by wydać za mąż ich pięć dorosłych córek. Sęk w tym, że niełatwo jest znaleźć odpowiedniego męża na prowincji. Pojawia się jednak iskierka nadziei, bo oto posiadłość po sąsiedzku postanawia dzierżawić pewien młody człowiek – przystojny i bogaty..

Z kolei Czarnoksiężnik z Krainy OZ to powieść dla dzieci i młodzieży. Opowiada o Dorodce, która W Szmaragdowym Grodzie w towarzystwie Blaszanego Drwala, Tchórzliwego Lwa i Stracha Na Wróble wyrusza na poszukiwaniu Czarnoksiężnika Oz i przeżywa niezwykłe przygody.  

Jak widzimy książki mają niezwykle interesującą fabułę od której nie łatwo się oderwać. Co więcej, do każdego rozdziału zostały przygotowane specjalne dodatki i ćwiczenia:

- mini słowniczek na marginesach stron i objaśnienia trudniejszych wyrazów,

- ćwiczenia na rozumienie tekstu,

- różnorodne ćwiczenia gramatyczno-leksykalne,

- dział o Słowach, czyli rozszerzenie słownictwa z danej dziedziny,

- cześć gramatyczna, czyli omówienie danych zagadnień gramatycznych z danego rozdziału powieści,

- dział Kultura i historia, czyli omówienie świąt, postaci itp. występujących w danym rozdziale,

- odpowiedzi do wszystkich zadań zamkniętych na końcu powieści.

Polecam! :) Więcej informacji na stronie wydanictwa: 
http://www.poltext.pl/

One comment on “Idealne powieści na zimowe wieczory do nauki angielskiego :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>