Polly and Holly :) historyjki obrazkowe, pomoce dla nauczyciela :)

Dzięki wydawnictwu Bliżej Przedszkola dostałam możliwość zapoznania się z najnowszą serią książeczek Polly and Holly! :) I jestem pod wrażeniem, gdyż każda książeczka zawiera nie tylko pomoce dla nauczyciela, bogato ilustrowane historyjki obrazkowe, ale także kartę pracy dla dziecka czy propozycje zabaw, a wszystko to stworzone jest na solidnym, kredowym papierze :)

Książeczek z tej serii jest 3 i każda nawiązuje do innego zakresu tematycznego: A funny family (członkowie rodziny), Hello everyone (części ciała), A new colurful friend (kolory).

1507453019269

Książeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i są świetną pomocą do nauki i utrwalania wybranych słów i zwrotów w języku angielskim. Głównymi bohaterami książeczek są dwie przesympatyczne zwierzaki: świnka Polly i kura Holly, które ukazują swoje zabawne przygody. Ponadto, świetne i bogato ilustrowane historyjki obrazkowe są doskonałym uzupełnieniem realizowanego bloku tematycznego i mogą korzystać z nich zarówno nauczyciele jak i rodzice.

20171008_103009

Każda książeczka zawiera:

- historyjkę opisującą przygody Polly i Holly

- informacje dla nauczyciela (wprowadzanie słownictwo, wskazówki)

- propozycje zabaw utrwalających słownictwo

- flashcards (karty obrazkowe) przedstawiające słownictwo występujące w każdej książeczce;

- kartę pracy dla dziecka

20171008_102900-vert

Tak, wiec książeczki z tej serii to nie tylko książeczka dla dzieci, ale także świetna pomoc dla nauczyciela :)

Wydawnictwo oferuje także publikacje Sing & Paly Every day – książeczke i płyte CD zawierającą 20 oryginalnych piosenek w j. angielskim przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

komplet[7]Treści zawarte w piosenkach poruszają tematy bliskie najmłodszym, czyli: rodzina, zabawki, cześci ciała, czy pogoda. Oprócz zapisów nutowych i tekstów piosenek, do każdej z nich znajdziemy wiele propozycji oryginalnych zabaw muzyczno-ruchowych opartych na piosenkach, choć niektóre z zabaw nawiązują tematycznie do piosenek i nie wymuszają korzystania z nich. Wszystko to przedstawione zostało oczywiście na dobrej jakości kredowym papierze ;)

Polecam :) Wiecej informacji na stronie: 
https://blizejprzedszkola.pl/

One comment on “Polly and Holly :) historyjki obrazkowe, pomoce dla nauczyciela :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>