Z angielskim przez świat!!! :)

Z pewnością wielu z Was szuka dodatkowych książek do nauki angielskiego dla najmłodszych. Podręczniki szkolne nie zawsze są wystarczające dla ambitnych uczniów, tym bardziej, jeśli opanowują bez problemu bieżący materiał i chcą rozszerzyć materiał, nauczyć się czegoś więcej czy zabłysnąć na sprawdzianach czy konkursach :)

Bardzo ciekawą ofertę edukacyjną prezentuje wydawnictwo Preston Publishing. I dziś chciałabym napisać parę słów o dwóch podręcznikach, które okazały się dla mnie świetną pomocą w przygotowywaniu dodatkowych zajęć z angielskiego dla najmłodszych.

untitled(2)

Z angielskim przez świat to książka do nauki słówek dla dzieci w wieku 6-10 lat. A co mnie w niej urzekło najbardziej? To, że pierwsza cześć książki zawiera obrazkowy słowniczek przedstawiający w sposób graficzny ponad 500 słów pogrupowanych tematycznie. Natomiast, druga cześć książki to po prostu przyjemne krzyżówki o dwóch poziomach trudności, których hasłami są nazwy państw i miast, które dzieci mogą odszukać na mapach zawartych w książce :) Słowa zawarte w krzyżówkach bez problemu można odnaleźć w obrazkowym słowniczku, tak wiec książka  może być wykorzystana również przez dzieci, które dopiero rozpoczynają przygode z jezykiem angielskim. Co wiecej, krzyżówki to świetna metoda na sprawdzenie pisowni oraz utrwalanie słów. 

Ponadto, przy krzyżówkach w specjalnych ramkach znajdziemy ciekawostki na temat każdego kraju, mające na celu zachęcenie do dalszego poznawania świata! :)

uid_2bd9657339b94b11f42f59efaf31c30c1505071453333_width__height_350_play_0_pos_0_gs_0

Kolejna pozycja to Give me 5, której autorem jest tłumaczka i nauczycielka j. angielskiego, autorka materiałów edukacyjnych – Katarzyna Kmieć-Krzewniak.

untitled

Książka ta jest przeznaczona dla uczniów w wieku 10-14 lat. Podzielona jest na 15 tematycznych rozdziałów takich jak: rodzina, człowiek, zdrowie, czas wolny, zakupy, sport, praca, szkoła, dom, podróże, żywienie, przyroda, rozrywka, komputer, a wszystkie zagadnienia zostały stworzone z uwzglednieniem najnowszej podstawy programowej. Każdy rozdział zawiera bank słówek, przykładowe zwroty i zdania. Ponadto, książka prezentuje różnorodne ćwiczenia utrwalające słowa, przysłowia, dowcipy i oczywiście wskazówki dotyczące gramatyki. Wszystko wytłumaczone jest w bardzo prosty sposób oraz zilustrowane na różorodnych przykładach. Ostatni rozdział to testy sprawdzające wiedze znajomości materiałui gramatyczno-leksykalnego z każdego poznanego rozdziału. Podręcznik stworzony jest w bardzo przejrzysty i ciekawy sposób, co moim zdaniem bardzo zachęca do nauki ;)

Uważam, że warto zaopatrzyć swoje biblioteczke w powyższe książki. Mogą być rozszerzeniem do szkolnego podrecznika, a przyjemne ćwiczenia pozwolą poznawać nowe słownictwo i konstrukcje gramatyczne, co pozwoli zabłysnąć na sprawdzianach, kartkówkach, konkursach czy po prostu w czasie wyjazdu za granice podczas letniego wypoczynku :)


http://www.prestonpublishing.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>