Angielski w wakacje? No problem!

beach-84533_960_720

Lato w pełni, pora urlopów, dni wolnych od pracy czy szkoły :) Może warto wykorzystać ten czas na nauke angielskiego? Nie zawsze musi być ona nudna i monotonna. W dzisiejszym poście chciałabym zaprezentować sposoby, które można wykorzystać na nauke jezyka w wakacje w bardzo przyjemny sposób :)

1. Pisanie po angielsku. Musisz zanotować jakieś ważne wydarzenie, spotkanie czy po prostu liste zakupów? Możesz zrobić to po angielsku. Powtórzysz sobie najważniejsze słowa czy wyrażenia w jezyku angielskim, a zapisując na pewno lepiej je utrwalisz.

2. Słuchanie piosenek. Z pewnością lubisz słuchać radia czy piosenek na youtube. Spróbuje wczuć sie w nie. Staraj sie wyłapać wiekszość słów oraz zrozumieć ogólny sens. Jeśli bedziesz mieć jakiś problem, sprawdź jej tłumaczenie, np. na stronie www.tekstowo.pl ;)

3. Przestaw sie na angielski. Zmień jezyk w telefonie, laptopie i wielu innych urządzeniach na angielski. Automatycznie zaczniesz wtedy myśleć w tym jezyku :)

4. Gry komputerowe. Coś dla fanów gier :) Jeśli masz chwile wolnego czasu, a uwielbiasz gry komputerowe, wybieraj zawsze gry w jezyku angielskim. Grając bedziesz uczył sie nowych słów, które szybko zostaną Ci w pamieci na długo.

5. Anglojezyczna literatura. Uwielbiasz książki? Zaopatrz sie w te napisane po angielsku. Lubisz kryminał? Jeszcze lepiej! Wydawnictwo Edgard przygotowało powieści z serii Angielski z kryminałem. Na marginesie każdego rozdziału umieszczone są tłumaczenia najtrudniejszych słów, a na końcu – słowniczek angielsko – polski!

6. Oglądanie filmów. Zacznij od filmów o prostej, nieskomplikowanej fabule. Możesz zacząć najpierw z angielskimi napisami. Jest to świetny sposób na wyrobienie akcentu :)

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne sposoby na wakacyjną nauke angielskiego, podzielcie sie o tym w komentarzu :)

Tymczasem…. have a nice holiday!

2 comments on “Angielski w wakacje? No problem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>