Get creative – nowe czasopismo dla nauczycieli języka angielskiego

Ostatnio miałam możliwość zapoznania się z nowym czasopismem dla anglistów – Get creative – dwumiesięcznikiem prezentującym sposoby na atrakcyjne i skuteczne zajęcia języka angielskiego w przedszkolu i w klasach I-III i przyznam, że jestem pod wrażeniem :)

okladka

Czasopismo podzielone jest m.in. na następujące działy:

 • Get inspired! – Dział prezentujący różne pomysły na zajęcia, czyli np. jak w najnowszym numerze pomysły na zajęcia kulinarne, eksperymenty oraz scenariusze zajęć;)
 • Make it for free! – przedstawia pomysły na stworzenie pomocy dydaktycznych praktycznie za darmo, czyli z rzeczy, które mamy w domu ;)
 • Kids on stage – zawiera scenariusze przedstawień oraz zabawy
 • No time for flashcards – dział, który prezentuje różne sposoby wprowadzenia/utrwalenia słownictwa nie wykorzystując kart obrazkowych, ale innych przedmiotów, które np. mamy pod ręką w klasie, sali.
 • Storytelling is fun – prezentuje pomysły na wykorzystanie na zajęciach anglojęzycznych książeczek i opowiadań.
 • Hi tech! – dział, który przedstawia nowe technologie w nauce języka.
 • Culture please! – przedstawia różne ciekawe pomysły do wykorzystania na zajęciach, które związane są z kulturą Wielkiej Brytanii
 • You can do it! – zawiera porady dla nauczycieli związane z nauczaniem

Co mi się spodobało od razu, gdy tylko zobaczyłam ten magazyn to to, że wygląda bardzo ładnie wizualnie – kredowy grubszy papier, kolorowe żywe ilustracje, a wszystkie artykuły, porady itd. podzielone są na działy. Wewnątrz magazyn wygląda tak:

20170601_143240

 

Co mi się jeszcze spodobało?

Magazyn zawiera bardzo dużo materiałów do kopiowania, propozycje gier i zabaw z dziećmi oraz różne sposoby na przeprowadzanie atrakcyjnych zajeć angielskiego w przedszkolu i w klasach 1-3, których nie znajdziecie w sieci. Propozycje są oryginalne i z pewnością wcześniej raczej o nich nie słyszeliście.

Magazyn polecam przede wszystkim nauczycielom uczącym angielskiego w przedszkolu i szkole podstawowej, ale wszystkie propozycje zawarte w magazynie mogą być również wykorzystane w domu przez rodziców ;)

Podsumowując… w każdym numerze znajdziecie:

 • Pomysły na kompletne zajęcia języka angielskiego dostosowanie do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
 • Wskazówki przygotowania własnych, bezkosztownych pomocy dydaktycznych
 • Gotowe materiały do kopiowania
 • Materiały metodyczne doskonalące Twój warsztat nauczyciela

Prenumeratę można zamówić na stronie: www.getcreative.edu.pl/prenumerata-czasopisma

Polecam :)

2 comments on “Get creative – nowe czasopismo dla nauczycieli języka angielskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>