I love Boo – nowy pakiet do nauki angielskiego w grupach przedszkolnych od mac edukacja! ;)

Co jakiś czas staram się wprowadzać do zajeć coś nowego, aby nauka angielskiego była dla dzieci atrakcyjniejsza. Dzieki wydawnictwu mac edukacja miałam możliwość zapoznania się z nowym pakietem do nauki angielskiego dla dzieci w wieku 3-6 lat i jestem nim zachwycona! Dlaczego? O tym już za chwile ;)

I love Boo to czteropoziomowy kurs do nauki angielskiego od 3-latka do 6-latka. Poziom A przeznaczony jest dla dzieci 3-4 letnich, natomiast poziom B dla 5-6 letnich dzieci.

Jakie są ZALETY tego kursu?

- jest w pełni zgodny z nową podstawą programową

- oparty na autorskim programie do nauki jezyka angielskiego

- oparty na podejściu multi-sensorycznym

- bazuje na metodzie reagowania całym ciałem (TPR)

- daje możliwość dostosowania tempa pracy do indywidualnych potrzeb dziecka

- wzbogacony jest nagraniami pomagającymi wprowadzić i utrwalać materiał leksykalny

 Mac edukacja oferuje pakiet dla dziecka i dla nauczyciela.

20170528_101910

Pakiet dla dziecka zawiera:

 • karty pracy (karty A4, naklejki)
 • Wyprawka – zawiera karty z elementami do wypychania, wycinania oraz naklejania Jest skorelowana z plakatami i historyjkami znajdującymi się na płycie – jej elementy można wykorzystywać w inscenizacjach historyjek
 • Mini karty – Każde dziecko otrzymuje zestaw minikart ilustrujących najważniejsze słownictwo na danym poziomie. W przewodniku metodycznym  znajduje się wiele propozycji wykorzystania minikart w grach, zabawach, w pracy z historyjkami, podczas śpiewania piosenek. 

Pakiet dla nauczyciela zawiera:

 • Przewodnik metodyczny:

- przejrzysty układ graficzny, każdy scenariusz zajęć mieści się na dwóch stronach,

- szczegółowo rozpisane scenariusze zajęć wraz z przykładowymi modelami wypowiedzi dla nauczyciela,

- miniplan zajęć – hasłowo rozpisany plan zajęć pozwalający na szybkie sprawdzenie najważniejszych punktów lekcji,

- opis gestów w piosenkach,

- dodatkowe propozycje zabaw dydaktycznych i wskazówek metodycznych,

- informacje dla rodziców o realizowanym materiale na stronach do powielania.

 • Płyty CD – Bogaty materiał audio, ułatwiający prowadzenie zajęć, nagrania przeznaczone do wprowadzania i utrwalania słownictwa, historyjki – minisłuchowiska z ciekawą warstwą efektów dźwiękowych, które pobudzają wyobraźnię dzieci. 
 • Plakaty – Bardzo duże ilustracje stanowiące tło do odgrywania historyjek. Skorelowane z elementami wyprawki, historyjkami zawartymi w kartach pracy i nagraniami zamieszczonymi na płytach. Dzięki ruchomym elementom Wyprawki – dzieci mogą oglądać „żywą” inscenizację historyjek i piosenek lub same odgrywać ich treść na tle plakatu
 • Karty obrazkowe
 • Kostka edukacyjna – dużych rozmiarów pomoc dydaktyczna, z przeźroczystymi kieszonkami, w których umieszczać można minikarty czy elementy z wyprawki.  Podnosi motywację do zapamiętywania i odtwarzania informacji. Zabawy z kostką łączą nieprzewidywalność, zabawę ruchową i możliwość zaangażowania zarówno mniejszej, jak i większej liczby uczestników.

Dla nauczyciela i dla dziecka w pakiecie są także kukiełki bohaterów, które zwiekszają efektywność i atrakcyjność zajeć, a także ośmielają dziedi i pomagają przełamać niepewność na zajeciach z j. angielskiego :)

Wszystkie materiały mają forme pieknej, baśniowej opowieści. Wizualnie wszystko wygląda bardzo pieknie i uważam, że jest to najlepszy pakiet do nauki angielskiego w grupach przedszkolnych obecnie dostępnych na rynku. Mac edukacja oferuje wszystko co potrzebne jest nauczycielowi i dziecku. W pakiecie jest wiele pomocy dydaktycznych, a przewodnik metodyczny zawiera setki propozycji gier i zabaw. Nie znam żadnego innego takiego pakietu, który oferuje dosłownie wszystko i w takiej „oprawie”. :)

Do nabycia jest także pacynka Boo! Uroczy, puszysty stworek – tytułowy bohater kursu ;)

images

Ponadto ukazał się już kolejny numer magazynu dla nauczycieli „Z klasą” Czytelnicy znajdą w najnowszym numerze cenne artykuły o metodyce, porady przydatne w codziennej pracy nauczyciela, wywiady z ciekawymi osobami, przegląd wydarzeń kulturalnych. W najnowszym wydaniu poruszane są ważne tematy, takie między innymi jak: kształtowanie kompetencji matematycznych, adaptacja dziecka w przedszkolu czy artykuł o tym jak zachecić dzieci do czytania książek.

Mac edukacja ma też w swojej ofercie świetne kalendarze pedagoga na przyszły rok szkolny! ;)

Wiecej znajdziecie na stronie: 
https://www.mac.pl/

18 comments on “I love Boo – nowy pakiet do nauki angielskiego w grupach przedszkolnych od mac edukacja! ;)
 1. Jakie świetne materiały! Od dawna mam problem i poszukuje konkretnych przewodników metodycznych, gdyż nauczanie angielskiego w przedszkolu to nielada wyzwanie dla nauczycieli. Dziekuje za ten wpis!! Super!

 2. Mac edukacja tym bardziej chyba sie postarała! Widać, że te pomoce są świetne :) czy już korzystałaś z nich na zajeciach?

  • W praktyce jeszcze nie korzystałam z tych materiałów, ponieważ odebrałam je w piątek i to jest nowość od mac edukacja, ale naprawde polecam ;)

 3. A czy mogłabym prosić o zdjęcia przykładowych kart pracy? Dobrze rozumiem, że mini karty są miniaturami pokazanych na kostce?

 4. Bardzo podoba mi sie ksiazka, ale nie wiem ktory poziom wybrac dla moich przedszkolakow, gdyz jest to grupa mieszana, czy moglbym prosic o skrocony rozklad materialu, albo chociaz nazwy rodzialow?

    • Chodzi Pani o karty obrazkowe do kostki czy o flashcards? Wydawnictwo oferuje tylko karty obrazkowe do kostki, są to takie małe karteczki związane ze słownictwem z kursu. Wszystkie cześci kupuje sie osobno, materiały obecnie mam w przedszkolu w którym pracuje, wiec na chwile obecną nie mam możliwości zrobienia zdjeć i nie pamietać ile jest dokładnie ;/ ale chyba na stronie wydawnictwa powinna wszystko pisać co zawiera każdy zestaw. Prosze zerknąc na strone https://www.mac.pl/

   • Witam:) Od tego roku zaczynam prace z przedszkolakami. Czy mogłabym również prosić o podesłanie przykładowych zdjęć kart oraz rozkładu materiału??

 5. Ja również mam prośbę o rozkład materiału. Nie da się go niestety pobrać ze stron MAC-u (przynajmniej mi nie wyszło) – więc jeśli mogłabyś się podzielić to pliiizzzz. Pisałam już w tej sprawie do konsultanta MAC, ale jak na razie cisza, a ja już chciałabym napisać program la moich czterolatków (mam grupę anglojęzyczną). Bardzo dziękuję z góry.

 6. Będę wdzięczna za przesłanie rozkładu materiału dla poziomu A. Będę miała grupy 3-latków i 4-latków i zastanawiam się, czy dla obu mogę iść jednym podręcznikiem. No i kwestia, która jest dla mnie niezwykle istotna – czy piosenki są fajne, wpadające w ucho. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>