Zalety wykorzystania pacynki na zajeciach angielskiego :)

Dzisiaj bedzie pare słów o zaletach wykorzystania pacynki na zajeciach jezyka angielskiego w przedszkolu. Moja pacynka, która jest najbardziej lubiana przez moich najmłodszych uczniów to Simon :)

 

20150915_082242-576x1024

 

Pacynka to maskotka, którą dzieci znają dobrze często z filmów, programów telewizyjnych czy rożnego rodzaju zabaw. Jej użycie jej podczas zajeć z młodszymi uczniami sprawia, że nauka staje się atrakcyjna i bardziej efektywna. Zakłada się ją na dłoń, co pozwala na poruszanie częściami jej ciała oraz przekazywanie przez nią zaplanowanych w danej sytuacji gestów i ruchów.

Zobaczcie w jakich sytuacjach można ją wykorzystać:

Najważniejszą zaletą wykorzystywania pacynki na zajeciach jest zaufanie, którym dzieci obdarzają pacynkę. Pacynki, zazwyczaj kolorowe, miłe w dotyku, mające wesołe niewielkich rozmiarów buzie, w naturalny sposób odbierane są inaczej przez dzieci niż dorośli nauczyciele. Uczniowie chętniej identyfikują się i zaprzyjaźniają z pacynką niż z dorosłym. W ten sposób pacynka staje się niejako jednym z uczniów, koleżanką z klasy, a często przyjaciółką czy powiernikiem. Wchodząc w interakcję z pacynką dzieci mogą zdystansować się wobec rzeczywistości i chętniej rozmawiać z pacynką na tematy, które trudno byłoby im poruszyć z nauczycielem

Wprowadza ona dzieci w inny świat, w świat fantazji i wyobraźni. Pacynka ze świata wyobraźni wprowadza naukę języka w atrakcyjne dla dziecka tematy i sytuacje. Na przykład na lekcjach dzieci mogą opisać po angielsku jakie to magiczne zdolności ma postać przedstawiana przez pacynkę. Warto zaplanować zadania z użyciem pacynki nie tylko w kontekście przygotowania pojedynczej lekcji, ale także szerzej, w kontekście planowania pracy w całym roku szkolnym.

Pacynka może mieszkać w klasie i brać udział w zajęciach. W ten sposób staje się jej częścią, jednym z uczniów oraz przyjacielem dzieci. Pacynka może pomagać zorganizować ćwiczenia związane z wprowadzaniem rytuałów klasowych. Tak więc na początku lekcji możemy ją wykorzystać do powitania dzieci słowami: Goodmorning/afternoon/Hello children . Pacynka może zapytać dzieci o datę, lub o ich samopoczucie, na przykład: How are you today, children? Podobnie można wykorzystać ją na końcu lekcji, kiedy to pacynką żegna dzieci mówiąc: Good Bye/Bye-bye/Bye .

Pacynka może brać udział w grach i zabawach. Przykładem takiej zabawy może być zabawa typu „Simon says”. Imię Simon można tutaj zastąpić imieniem pacynki wykorzystywanej na lekcjach :)

Source: http://teacher.pl/httpteacher-plteacher-blogzajecia-z-pacynka/

 

2 comments on “Zalety wykorzystania pacynki na zajeciach angielskiego :)
  1. Ciekawy blog o języku angielskim, pisany z zaangażowaniem i znajomością rzeczy. Z pewnością zasługuje na szersze zainteresowanie, zachęcamy więc do zarejestrowania go w naszym serwisie Najlepsze Blogi, najpopularniejszym rankingu blogów w polskim internecie. Obecność bloga w rankingu to szansa na poszerzenie kręgu czytelników. Polecamy i zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>