Scenariusz zajeć dla grup przedszkolnych na pierwsze zajecia angielskiego :)

Przedstawiam Wam mój scenariusz na pierwsze zajecia angielskiego sprawdzony w tamtym roku :)

(dla 3, 4, 5 latków)

1. Dzieci siedzą w kółeczku. N. przedstawia się dzieciom w j. angielskim i polskim. Przynosi ze sobą pacynke oraz podaje jej imie. N. opowiada, że pacynka (Simon) przyjechała do nich prosto z Anglii abym razem z nauczycielem uczyła ich angielskiego. N. także razem z dziećmi ustala zasady jakie będą panować na zajeciach.

O zaletach pacynki możecie poczytać w poście 
http://angielski321.blog.pl/2015/09/15/simon-pacynka/

Nastepnie N. prezentuje dzieciom ruchową piosenke na powitanie, a dzieci starają się naśladować ruchy nauczyciela


2. N. tłumaczy dzieciom jak witamy się w j. angielskim. Zadaje pytanie pacynce: „What’s your name?” Pacynka odpowiada „My name is Simon”. Nastepnie, pacynka zadaje pytanie każdemu dziecku i dopowiada „Nice to meet you” i podaje łapke.

3. Zabawa integracyjna z piłką: Dzieci stają w kółku. N. bierze piłke lub balon lub pluszaka i rzuca po kolei do każdego dziecka wypowiadając słowa: „Catch the ball and say hello”. Zabawa kończy się, gdy każde z dzieci powie „hello”.

4. N. opowiada, że nauka angielskiego to wcale nie jest taka trudna i za pomocą flashcards prezentuje dzieciom kilka prostych słów brzmiących bardzo podobnie w j. polskim: cards, computer, crocodile, lamp, telephone, pilot, sweater, etc. Dla grupy 3-latków wystarczą 3-4 słowa. Dzieci powtarzają słowa po nauczycielu.
5. N. rozkłada karty obrazkowe na dywanie. Nastepnie zadaniem dzieci jest zamkniecie oczu, a w tym czasie nauczyciel chowa jedną z kart. Dzieci zgadują jakiej karty brakuje.

6. Gdy zostanie jeszcze troche czasu możemy wprowadzić także słowa: „yes” oraz „no” pokazując kciuk do góry i do dołu. Wówczas pokazujemy dzieciom karte obrazkową i pytamy: Is it a computer? etc.

7. Na zakończenie N. prezentuje piosenke na pożegnanie:

Simon podaje każdemu łapke i mówi „goodbye”
Na kolejnych zajeciach możemy wprowadzić wyrażenie „How are you today?” i wtedy podobnie jak przy nauce „My name is…” Simon pyta każdego dziecka „How are you today?” A dzieci odpowiadają I’m fine (kciuk do góry), I’m not very well, itd. (kciuk do dołu)

Jak Wam sie podoba scenariusz? Może coś byście dodali/zmienili? Piszcie w komentarzach! :)

5 comments on “Scenariusz zajeć dla grup przedszkolnych na pierwsze zajecia angielskiego :)
  1. Jesteś mega, że dzielisz sie za darmo swoimi pomysłami oraz pomocami dydaktycznymi! Pomagasz tym wielu nauczycielom! A praca z najmłoszymi grupami wiekowi jest najbardziej wymagająca…

  2. pomysł super! Tylko zastanawiam się na jakiej długości zajęcia jest przeznaczony. Ja w tym roku po raz pierwszy w swojej „karierze” zawodowej będę miała do czynienia z przedszkolakami i to wszystkich grup wiekowych, tj 3,4,5 i 6 latki. Zajęcia dyrekcja przewiduje na 15 minut w grupach najmłodszych (3,4 latki) i po pól godziny dla starszych (5,6 latki). Myślę że scenariusz do zrealizowania w całości byłby raczej mozliwy w moim przypadku w tej drugiej opcji. Ale po skróceniu byłby tez świetny dla maluchów , tak sobie myślę. Szukam inspiracji wszędzie , bo jak na razie to jestem przerażona tym co mnie czeka:)

    • Dasz rade! Nauczanie dzieci to specyficzna praca, a jak są duże grupy (25 dzieci) to już w ogóle czasem to „walka o przetrwanie” ;) Potraktuj to jako wyzwanie! ;) I przede wszystkim wprowadź dużo ruchu i piosenek ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>